Hakkımızda

Gentera Biyoteknoloji Limited Şirketi, İstanbul'da, 2013 yılında, Tübitak 1512 programı çerçevesinde desteklenerek kurulmuştur.​ Ekibimiz, uzman moleküler biyolog ve genetikçilerden, klinisyenlerden bilgisayar mühendislerinden ve istatistikçilerden oluşmaktadır. 

Gentera ekibinin 2015 yılında geliştirdiği GDPE, Yeni Nesil Dizileme (NGS) platformlarında, veri aktarımından analiz sonucuna kadar tüm işlemleri tam otomatize olarak yapabilmektedir. Kullanıcı dostu arayüzü ile veri analizinde insan hatasını sıfıra indiren bu sistem, günümüze kadar rutin tanı hizmeti veren farklı merkezlere kurulmuştur.

Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda, ülkemizde en sık rastlanan 500 kalıtsal hastalığın genetik tanısında kullanılmak üzere geliştirdiğimiz NGS kitlerimiz rutin uygulamalar için hazırdır. Yaygın kalıtsal hastalıkların tanısında kullanılan multipleks NGS kitleri ile, genetik test maliyeti ve süreleri büyük ölçüde azalmıştır.

Primer Dizaynı ve Sentezi ile başlayan servis ağımız, NGS ve Mikroarray analizlerinin ardından Biyoinformatik Analizlere kadar sizin isteklerinize göre şekillenmektedir.